Hakkımızda

Çobanoğlu Gıda Uşak’ın Eşme ilçesinde 1947 yılında üretime başlamıştır.

Firmamız bölgesel ve ulusal anlamda; özellikle kaşar peyniri üretiminde sektörünün önde gelen firmalarındandır.

Özellikle ulusal bazda çalışan satış yerleri olmak üzere birçok toplu tüketim yerleri, otel-restaurant-cafe, catering firması, dondurulmuş ürün sektörü vb. firmaya hizmet etmekle birlikte ürünlerimiz başta İstanbul, Bursa, Sakarya, İzmir, Antalya, Ankara, Eskişehir, Adana gibi birçok merkezi şehire ulaşmakta, buralardan da diğer illere dağılmaktadır.

ISO-22000:2005 kalite yönetim sistemi, TSE, Helal Gıda Sistemi ile birlikte Türk Gıda Kodeksine uygun ürün yapan firmamız; ürünlerinde taklit ve tağşiş amaçlı veya yasak olarak belirtilen hiçbir ürün ve katkı maddesi kullanmamaktadır.

Her geçen gün büyüyerek bugünlerine ulaşan Çobanoğlu peynir ilk ve tek kalite politikası olarak; her zaman en iyiyi en doğalı değerli müşterilerimizin sofralarına ulaştırmayı kendisine hedef edinmiştir.

Bölgesindeki süt üreticilerinin yıllardır ürünlerini konsey fiyatlarından alarak değerlendirme imkanı sunan işletmemiz, bölgemizde hayvancılığın gelişmesine de önemli katkılarda bulunmuştur.

Uşak’ın Eşme ilçesinde Kolonkaya Köyünde üretime başlayan tesisimiz halen aynı yerde 5000 m2 Kapalı alan 20.000 m2 açık alanda üretimine devam etmekte olup tesisini her geçen gün yeni yatırımlarıyla büyütmektedir.

İşletmemiz 130 çalışanı ile Çobanoğlu, Çobanyıldızı ve Hünkar markaları ile başta taze kaşar peynirinin ve tost peynirinin tüm çeşitleri olmak üzere; Mozzarella peyniri, beyaz peynir, Mozzarella peyniri, krem peynir, köy peyniri, tereyağı, krema, İzmir tulum peyniri, olgunlaştırılmış klasik peynir ve lor peyniri üretimi yapmaktadır.

Kullandığı sütü kendi ili ve çevre illerdeki 4000 civarındaki süt üreticisinden toplayarak bölgesi için ek bir istihdam oluşturmaktadır.

Her geçen gün büyüyen firmamız sütün en doğal haliyle yapılan peynirlerini yine en doğal haliyle müşterilerine ulaştırmaktadır.

Amacımız müşterilerimize her zaman en doğal ve en kaliteli ürünü ulaştırmaktır.

Kurucularımız

Musa Çoban

Ziya Çoban

KVKK Aydınlatma Metni için tıklayınız